دسته‌ها
استارت آپ

نکات مهم و آموزش ارز دیجیتال Pi

pi ارز دیجیتال پای

سوالات متداول در مورد استخراج ارز دیجیتال پای pi با گوشی موبایل

منبع این نوشته

Pi Network - Videos | Facebook

سوالات ابتدایی در مورد شبکه pi :

۱ -پای چیست؟

پای یک رمزارز جدید برای افراد معمولی است که می توانید از طریق تلفن خود “استخراج” کنید یا کسب کنید.رمزارزها شکل جدید پول دیجیتال هستند که به جای دولت یا بانک ها توسط یک جامعه حفظ و تأمین می شوند.

شما امروز ، می توانید پای را با کمک به تأمین امنیت این ارز و رشد شبکه ی قابل اعتماد آن ، استخراج یا کسب کنید. در حالی که اکثر رمزارزها مانند بیتکوین برای استفاده و دسترسی افراد عادی بسیار سخت بوده است ، پی قدرت رمزارز را در کف دست شما قرار می دهد.

۲ -این برنامه چگونه کار می کند؟ چگونه می توانم پای بیشتری کسب کنم؟

این برنامه به شما امکان می دهد پای را با انجام کمک های ساده به جامعه ی پای بدست آورید. هرچه بیشتر مشارکت کنید ، بیشتر پای کسب می کنید.

برای شروع کَسب پای ، هر ۲۴ ساعت یکبار بررسی کنید و به دکمه رعد و برق ضربه بزنید تا شروع به استخراج کنید. هنگامی که در حال استخراج هستید، می توانید با دعوت از خانواده ودوستان قابل اعتماد برای پیوستن به جامعه ، سرعت استخراج خود را افزایش دهید.

بعد از گذشت ۳ روز از استخراج ، می توانید درآمد خود را با ساختن حلقه ی امنیتی خود ، که به امنیت کلی شبکه کمک می کند ، افزایش دهید.
بخاطر داشته باشید ، اعضای اولیه شبکه ، نسبت به آنهاییکه که بعد از آنها می آیند ، با سرعت بالاتری استخراج می کنند.

۳ -آیا پای واقعی است؟ آیا این یک کلاهبرداری است؟ پای نتوورک یک سیستم هرمی نیست؟

پای کلاهبرداری نیست این یک تلاش واقعی توسط تیمی از فارغ التحصیلان استانفورد است برای دسترسی بیشتر افراد عادی به رمزارز.

تیم اصلی پای توسط دو دکترا و یک فارق التحصیل اِم بی اِی دانشگاه استنفورد هدایت می شود که همگی به ساختن انجمن بلاکچین استنفورد کمک کردند.

ما نمی توانیم موفقیت پروژه را تضمین کنیم. با این حال ، ما قول می دهیم که بیشترین تلاش خود را برای تحقق رویاهای مشترک خود داشته باشیم ، ضمن اینکه بالاترین استانداردهای تمامیت را حفظ می کنیم. شما می توانید در صفحه “تیم اصلی” در منوی اصلی برنامه اطلاعات بیشتری درباره ی ما کسب کنید.

هرچند که در شبکه و برنامه پای نتوورک ، امکان زیرمجموعه گیری وجود دارد ، ولی بزرگترین مشخصه سیستمهای هرمی این است که برای وروود و ادامه کار در آنها،سرمایه گذاری اجباری می باشد و افراد از سرمایه گذاری زیرمجموعه ها سود کسب می کنند ولی نصب و استفاده از این برنامه کاملا رایگان است. شما به تنهایی نیز می توانید درآمد کسب کنید ولی در صورت کسب زیرمجموعه سرعت استخراج شما افزایش پیدا خواهد کرد.

۴ -آیا باید برنامه را برای استخراج باز بگذارم؟ آیا برنامه باتری یا داده من را تخلیه می کند؟

نیازی نیست برنامه را برای استخراج باز بگذارید. Pi بر عملکرد تلفن شما تأثیر نمی گذارد ، باتری شما را تخلیه یا از داده های شبکه شما استفاده نمی کند.

پس از زدن دکمه رعد و برق ، حتی می توانید برنامه را ببندید و به استخراج Pi ادامه می دهید.خب ،چگونه می توانید بدون مصرف باتری یا داده های خود ، رمزارز  استخراج کنید.

به جای هدر دادن انرژی به عنوان اثبات کار که رمزارزهایی مانند بیتکوین انجام می دهند، پای وقتی اعضا قابل اعتماد بودنِ یکیدیگر را تضمین می کنند، لَجِر دفتر حسابهای مالی خود را ایمن میکند.

این یک شبکه ی به هم پیوسته از “حلقه های امنیتی” است که تعیین می کند چه کسی می تواند تراکنشها را انجام دهد. این رویکرد جدید با اعمال نفوذ ارتباطات اجتماعی موجود شما, بدون هزینه اقتصادی ، بدون تخلیه باتری و اثر کمی در کره زمین امکان استخراج رمزارز را از طریق تلفن برای شما فراهم می کند.
برای توضیحات دقیق تر و روشن تر ، بخش فنی موجود در وایت پیپر را مطالعه کنید.

۵- چرا اعضای اولیه از سرعت استخراج بالاتری بهره می گیرند؟

اعضای اولیه به عنوان پاداش مشارکت در شبکه وقتی بیشترین نیاز را به آنها دارد با نرخ بالاتری استخراج می کنند.
هدف pi network تبدیل شدن به رایج ترین و توزیع شده ترین رمزارز جهانی است. برای رسیدن به این هدف پای اعضای اولیه ی خود را تشویق به مشارکت می کند که موفقیتش را تضمین می کند.به عنوان مثال ، ایمن سازی و رشد شبکه. برای بازتاب اهمیت مشارکت های اولیه ، با پیوستن تعداد بیشتری از مردم به شبکه ، سرعت استخراج کاهش می یابد.

در حال حاضر ، هر بار که تعداد کاربران فعال با ضریب ۱۰ افزایش می یابد ، نرخ پایه استخراج نصف می شود . با رسیدن شبکه به تعداد مشخصی از کاربران ، این نرخ در نهایت به صفر می رسد(مثلاً ۱۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون). در آن مقطع ، دقیقاً مانند بیت کوین ، ماینرها همچنان از طریق هزینه ی تراکنشها پاداش می گیرند و نه از طریق استخراج ارز جدید.

۶ -نقش سفیر ( Ambassador ) چیست؟ تیم درامد چگونه کار می کند؟

به عنوان یک سفیر ، برای هر شخصی که دعوت به شبکه می کنید ، ۲۵ ٪ جایزه استخراج پایه خود را دریافت می کنید.

وقتی اعضای جدید هنگام ثبت نام در شبکه پای با استفاده از کد دعوت شما به تیم درآمد شما می پیوندند شما سفیر می شوید. هر یک از اعضای تیم درامد شما وقتی که به طور فعال استخراج می کنند، ۲۵ ٪ درآمد شما را افزایش می دهند.

یک عضو جدید فقط می تواند به تیم درآمد دعوت کننده ی خود اضافه شود، زیرا هر عضو فقط یک بار با استفاده از کد دعوت یک دعوت کننده به پای میپیوندد. به عبارت دیگر ، بر خلاف حلقه های امنیتی که افراد بر اساس اعتماد به آنها می توانند به حلقه های چند عضو اضافه شوند ، تیمهای درآمدی براساس اینکه چه کسی را دعوت کرده اند ، درست می شوند. هر دعوت شده در جهان فقط می تواند توسط یک دعوت کننده مطالبه شود.

۷ -نقش مشارکت کننده ( contributer ) چیست؟ چگونه می توانم contributer شوم؟

تبدیل شدن به یک مشارکت کننده با ایجاد یک حلقه امنیتی ۳ – ۵ عضو معتمد ، به شما امکان می دهد تا پای بیشتری کسب کنید.بعد از اینکه ۳ جلسه ی استخراج را به عنوان یک پیشگام ( pioneer ) تمام کردید ، نقش همکار ( contributer ) پای برایتان باز می شود. بعد از گذشت ۳ روز از زمان استخراج ، نماد جدیدی از حلقه امنیتی را در صفحه اصلی برنامه مشاهده می کنید که می توانید برای شروع کلیک کنید.

برای مشارکت ، باید ۳ – ۵ نفر را که به آنها اعتماد دارید ، به حلقه امنیتی خود اضافه کنید.

۸ -حلقه های امنیتی یا دایره های امنیتی ( security circles ) در برنامه پای نتوورک چیست؟

[در پای نتورک] دایره امنیتی ، گروه هایی با ۳ – ۵ فرد مورد اعتماد هستند که توسط هر یک از اعضای پی ساخته شده اند و امنیت ارز [پای] شما را تضمین می کنند و با ایجاد یک نمودار اعتماد جهانی، از انجام معاملات جعلی بازیگران بد [بات ها، هوش مصنوعی، هکرها و …] جلوگیری می کنند.

Pi Network - Mine on your smartphone

در حالیکه رمزارزهایی مانند بیتکوین با مجبور کردن ماینرها به سوزاندن انرژی(اثبات کار) امنیت لجرهایشان را تامین میکنند، پای امنیت لجرهایش را هنگامی که اعضای آن یکدیگر را به عنوان افراد قابل اعتماد تضمین می کنند تامین میکند. مشارکت کنندگان پای با ساختن حلقه های امنیتی متشکل از ۳ – ۵ عضو که آنها را معتبر می دانند ، یکدیگر را تضمین می کنند. حلقه های امنیتی باید متشکل از افرادی باشد که مطمئنید که معاملات جعلی انجام نمیدهند.
حلقه های امنیتی شبکه یک نمودار اعتماد جهانی را شکل میدهند که مشخص می کند چه کسی برای اجرای تراکنشها در لجر پای قابل اعتماد
است.

۹- ارزش پای چقدر است؟

امروز پای به طور رسمی ارزش گذاری نشده است ولی در صرافی هایی در حال خرید و فروش می باشد. در حال حاضر پای شبیه به بیت کوین در سال ۲۰۰۸ است. ارزش پای توسط زمان ،توجه ،کالاها و خدمات ارائه شده توسط اعضای دیگر شبکه پشتیبانی میشود.

با جلب توجه ، کالاها و خدمات ما حول یک واحد پول مشترک ، اعضای پای به دنبال کسب ارزش بیشتری هستند که به طور معمول به بانک ها ، غول های فناوری(به عنوان مثال ، فیسبوک ، آمازون) و واسطه های دیگر می رسد.

ما در حال حاضر با توزیع ارز ، ساختن جامعه و توسعه فناوری برای اطمینان از امنیت آن، در حال ایجاد زیرساخت های این ارز دیجیتال و بازار هستیم.

۱۰ -آیا می توانم پای خود را برداشت کنم؟ جدول زمانی برداشت ها چیست؟

خیر ، شما هنوز نمی توانید pi را برداشت کنید. در فاز ۳ پروژه هنگامی که پای به یک بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز منتقل شد قادر خواهید بود پای را برداشت کنید یا آن را با سایر ارزها مبادله کنید.

پای فاز ۱ پروژه را در تاریخ (۲۰۱۹ / ۰۳ / ۱۴ ) روز جهانی پای راه اندازی کرد. در فاز ۱ ، حساب های شما با تضمین حفظ ارزش در هنگام انتقال پای به شبکه اصلی ثبت می شوند.

فاز ۳. نقل و انتقالات پای تا زمانی که به شبکه اصلی برسیم محدود می شود تا از جمع شدن پای افراد ناقلا توسط حسابهای جعلی جلوگیری کنیم.

به عنوان مثال ، یک آدم ناقلا می توانست از حساب های جعلی استخراج کند، پای را به یک حساب مشروع منتقل کند ، و سپس با وجود سود غیرقانونی ، روند تأیید حساب پای را طی کند. ما هنوز در حال تصحیح جدول زمانی دقیق توسعه برای پروژه هستیم. برای جزئیات بیشتر ، لطفاً به بخش نقشه راه  مراجعه کنید.

۱۱ -چه موقع پای ارزش خواهد داشت؟ چه موقع می توانم پای را به پول “واقعی” تبدیل کنم؟

دارندگان پای هنگامیکه کالاها و خدمات را در بازار پای خریداری می کنند یا پای را با ارز فیات مبادله می کنندقادر خواهند بود پای را به پول واقعی تبدیل کنند.

دارندگان رمزارز دو گزینه برای تبدیل سهام خود به پول “واقعی” یا برداشت آن دارند:

۱ ( خرید مستقیم کالا و خدمات با رمزارزشان یا ۲ ( مبادله رمزارز خود با ارز فیات )مثلاً دلار ، یورو و غیره( در صرافی های رمزارز.

۱ ( با پای خود مستقیماً کالا و خدمات را خریداری کنید. شبکه پای در حال ساختن یک بازار نظیر به نظیر است که در آن اعضا قادر خواهند بود مستقیماً پای را برای خرید کالا و خدمات خرج کنند. هدف ما این است که به محض شروع کیو ۴ در ۲۰۱۹ آزمایش در مورد انتقال درون برنامه ای پای را شروع کنیم.

۲ (مبادله پای با ارز فیات در صرافی های رمزارز. تیم اصلی پای تصمیم صرافی های رمزارز) مانند Binance ، Coinbase ، Kraken و غیره( برای لیست کردن پای را کنترل نمی کند.

با این وجود ، پای قادر به معامله در فاز ۳ پروژه (یعنی Mainnet )خواهد بود. در آن مرحله ، صرافی ها می توانند انتخاب کنند که پای را لیست کنند. در همین حال, تیم اصلی پای بر روی پیاده سازی تکنیکال نقشه راه ما)مقاله ی ما را مطالعه کنید( برای رسیدن به فاز ۳ تمرکز دارد.

۱۲- آیا می توانیم با بیش از یک دستگاه استخراج کنیم؟ چگونه شبکه از به دست آوردن حساب های جعلی ، ربات ها و غیره جلوگیری می کند؟

نه ، نمی توانید از بیش از یک دستگاه استخراج داشته باشید. این شبکه برای هر شخص یک قانون دقیق دارد. پای از یک استراتژی چند منظوره استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که پای توسط حساب های جعلی استخراج نشده است.

ابتدا شبکه از گوگل ریکَپچا ورژن ۳ استفاده می کند تا بداند آیا دستگاه توسط انسان اداره می شود یا ماشین. )

این فناوری برای اکثر کاربران کاملاً غیرقابل رویت است ، زیرا آنها انسان واقعی هستند ، اما اگر الگوریتم گوگل آنها را بگیرد ، روبات ها ممکن است شروع به دیدن کپچاها کنند.

 با گذشت زمان ، ما همچنین برای پیش بینی روبات ها ، الگوریتم یادگیری ماشینی را مبتنی بر رفتار استخراج کاربران واقعی تولید می کنیم. ثانیا، الزام اجماع پای (حلقه های امنیتی) تشخیص حساب های جعلی را آسان می کند.

۱۳ -آیا این برنامه یک کیف پول است؟ آیا کلیدهای خصوصی / عمومی خودمان را نگه خواهیم داشت؟ و آیا می توانیم از کیف پول خارجی برای نگه داشتن پای خود در آینده استفاده کنیم؟

بله ، تلفنهای شما به عنوان یک کیف پول رمزنگاری که به حسابهای فعلی شما )شماره / فیس بوک( مرتبط خواهند شد ، خدمت می کنند.

مانند هر بلاکچین عمومی دیگر ، بلاکچین پای نیز با ارسال مستقیم تراکنشها به بلاکچین به کیف پولهای داخلی/خارجی امکان نگه داشتن پای و
معامله با آن را می دهد.

این عملکردی است که در حال حاضر برنامه ریزی کرده ایم تا در فاز ۳ پروژه ارائه شود.)به عنوان یادآوری ، اکنون در مرحله ۱ هستیم-توزیع ارز-سپس یک تست شبکه را به عنوان مرحله ۲ راه اندازی می کنیم و مرحله ۳ زمانی است که شبکه اصلی ما فعال خواهد شد.

 در مرحله ۳ این پروژه ، شما همچنین می توانید از مالکیت کامل کلیدهای عمومی/خصوصی خود استفاده کنید. هدف پای این است که در دسترس مردم عادی بسیار بیشتر باشد به همین دلیل ما در تلاش هستیم این رابط یکپارچه را بسازیم.

ما این اجرای مرحله ای را انتخاب کرده ایم تا استفاده آن برای مردم عادی راحت تر شود. ما هنوز در روزهای ابتدایی خود هستیم و از راه پیش رویمان هیجان زده هستیم.

۱۴- چگونه می توانم درآمدم از رمز ارز پای را به تومان در حساب بانکی خود دریافت نمایم ؟

پس از قیمت گذاری رسمی ارز پای و باز شدن شبکه برای همه کاربران و فعال شدن امکان برداشت شما می توانید از سه طریق ارز خود را نقد کنید :

۱- فروش مستقیم  به افراد و دریافت مبلغ به تومان (از طریق سایت دلاری امکان خرید و فروش آن اعلام خواهد شد)

۲- فروش مستقیم ارز خود از طریق صرافی های ایرانی که امکان خرید و فروش ارز پای دارند

۳- فروش آن در صرافی های خارجی و تبدیل به سایر رمزارزها مثل دلار تتر (USDT) یا بیت کوین و سپس فروش ارز بدست آمده 

سوالات تکمیلی :

۱- برای استخراج ارز با موبایل چه کاری باید انجام دهم ؟

کافیست پس از دانلود برنامه pi network و نصب آن ، راس هر ۲۴ ساعت یک بار وارد برنامه شده و روی گزینه سبز رنگ شبیه صاعقه کلیک یا لمس نمایید.

۲- چگونه می توان به این اپ اعتماد کرد ؟ آیا ممکن است یک بدافزار باشد که باعث هک شدن یا ویروسی شدن تلفن همراه شود ؟

برنامه ها و اپلیکیشنهایی که در مارکتهای رسمی و بزرگ دنیا ( گوگل پلی و اپ استور ) وارد می شوند توسط قوی ترین و به روزترین سیستهای هوشمند امنیتی (شرکت گوگل و اپل ) چک می شوند و درصورت مشکل داشتن به هیچ عنوان در این فروشگاهها قرار داده نمی شوند.

در ثانی نصب و استفاده از این اپ کاملا رایگان هست و هیچ هزینه ای ( حتی مصرف اینترنت ) برای شما ندارد.

و مورد بسیار مهم اینکه هنگام نصب هیچ دسترسی به هیچکدام از قسمتهای گوشی نیازی ندارد.این مورد را خودتان می توانید بعد از نصب برنامه در قسمت تنظیمات گوشی بررسی نمایید.

فقط در صورتی که بخواهید افرادی را از طریق لیست مخاطبان گوشی به زیرمجموعه خود اضافه نمایید نیاز به دسترسی به قسمت contacts گوشی شما دارد.حتی با قطع کردن این دسترسی (از طریق تنظیمات گوشی ) نیز برنامه به درستی کار خواهد کرد.

۳- موبایل من قدیمی است و سخت افزار ضعیفی دارد. میزان درامد من به چه صورت خواهد بود ؟

این برنامه به هیچ عنوان از سخت افزار گوشی شما جهت ماینینگ یا استخراج رمزارز پی استفاده نخواهد کرد. و جهت افزایش درآمد کافی است دوستان خودرا دعوت کرده و در برنامه آنها را به حلقه امنیتی خود اضافه نمایید.

حتی خاموش بودن گوشی و عدم دسترسی به اینترنت نیز تاثیری در میزان استخراج ارز ندارد.

البته ناگفته نماند که این برنامه بعضی مواقع با اندرویدهای ورژن پایین مشکل دارد.

۴- وقتی از سخت افزار گوشی استفاده نمی شود پس عملیات ماینینگ یا استخراج چگونه است ؟

توسعه دهندگان ارز پای برای ترغیب کاربران به گسترش شبکه و استفاده بیشتر از این برنامه ارزهای ماین شده را به صورت رایگان ( اصطلاحا ایردراپ ) از طریق سیستم کلاد یا ابری بین کاربران توزیع می کنند.(از لحاظ فنی روی گوشی شما فقط یک کد شمارنده  وجود دارد که بعد از اتصال به سرور برنامه و چک کردن وضعیت شبکه و زیرمجموعه های فعال شما ، به عدد pi اضافه می کند(همین !!!).

در فاز بعدی بعد از راه اندازی شبکه و نرم افزار node این پردازشها به صورت توزیع شده در بین گره های شبکه انجام خواهد شد.)

به همین دلیل سخت افزار یا مدل گوشی تاثیری در مقدار ارز دریافت شده ندارد.

بدیهی است که پس از وروود به فازهای ۲ و ۳ پروژه ، دریافت رایگان ارز به این صورت متوقف خواهد شد.

۵- برای نگهداری ارز پای از کدام کیف پول می توان استفاده کرد ؟

ارز Pi در فاز یک به صورت بتا و آزمایشی در حال استخراج است و در حال حاضر تنها کیف پول خود برنامه می باشد. در فازهای بعدی پروژه و  پس از ارائه رسمی به بازار ارزهای دیجیتال کیف پول های دیگر برای آن معرفی شده و امکان انتقال و خرید و فروش آن فعال خواهد شد.

۶- قیمت ارز PI NETWORK چقدر خواهد شد است ؟

همانطور که گفته شد این ارز در حال حاضر به صورت رایگان عرضه می شود . ارز پای هنوز به طور رسمی در صرافی های بزرگ بین المللی لیست نشده است ولی فعلا در دو صرافی در حال خرید و فروش و ترید می باشد.و در نهایت قیمت توسط بازار (میزان عرضه و تقاضا ) مشخص خواهد شد.

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال Pi روی عکس زیر کلیک یا لمس نمایید :

ولی به هر حال به احتمال زیاد پس از عرضه رسمی ، قیمت ارز PI حدود یک دلار $ یا حتی بیشتر از یک دلار خواهد بود.

۷- زمان ارزش گذاری و وروود به ترید در صرافی ها چه موقعی خواهد بود ؟

توسعه دهندگان این برنامه در حال حاضر زمان مشخصی اعلام نکردند ولی در سال آینده میلادی ( ۲۰۲۰ ) خواهد بود.

۸- تعداد کل ارز پای یا اصطلاحا توتال ساپلای چقدر است ؟

تعداد کل ارز PI در حال حاضر مشخص نیست.این مقدار بر اساس فرمولی که توسعه دهندگان آن ارائه داده اند به مرور زمان و بر اساس تعداد اعضای شبکه و میزان استخراج آنها بدست می آید. بر اساس فرمول ذکر شده ( که یک تابع لگاریتمی در حال کاهش است ) مقدار ارز ماین شده به مرور با افزایش تعداد کاربران کمتر و کمتر می شود تا در نهایت به مقدار ثابتی برسد.

۹ – چگونه می توانم سرعت استخراج رمزارز پای و در نتیجه میزان درآمدم را بالا ببرم ؟

شما با ۴ روش مجموعا میتوانید سرعت استخراج خود را بالا ببرید :
اول:سرعت شخصی شما که در حال حاضر ۲ دهم است.(هر روز در برنامه فعال باشید.)
دوم:تامین امنیت شبکه که به ازای هر نفر ۴صدم و درنهایت با قراردادن ۵ نفر به سرعت ماکزیمم ۲ دهم می رسید
سوم:نقش سفیر شما که تحت عنوان گرفتن زیر مجموعه به صورت زیر محاسبه میشود:
تعداد زیر مجموعه ×۰٫۲۵×(سرعت دوم+سرعت اول)
چهارم:نرم افزار نود بر روی کامپیوتر که فعلا ارائه نشده و در فاز دوم ارائه میشود.

چهار نقش وجود دارد که کاربران پای میتوانند برای آن بازی کنند :
اول:پیشگام کاربر تلفن همراه که پای نتورک را در تلفن همراه خود نصب میکند
دوم:پیشگامی که با تشکیل دایره امنیتی از افراد مورد اطمینان نمودار اعتماد جهانی ایجاد میکند
سوم:پیشگامی که با معرفی اپلیکیشن پای نتورک و نصب برای آنها نقش سفیر را بازی میکند
چهارم:پیشگامی که با نصب نرم افزار پای نود در روی کامپیوتر خود الگوریتم اصلی را با درنظر گرفتن نمودار اعتماد جهانی اجرا میکند
همه چهار نقش بالا ضروری هستند و هر کاربر میتواند در یک بیش از یک نقش بازی کند و به ازای آن پاداش بگیرد.

هرچقدر سطح معلومات خود را در مورد پای و کلا ارزهای دیجیتال بیشتر و عمیقتر کنید راحت‌تر میتوانید اقدام به گرفتن زیرمجموعه کنید.

۱۰- شرایط خرید و فروش ارز پای pi به چه صورت است ؟

همانطور که گفته شد تا راه اندازی کامل شبکه بلاکچین پای ( Pi node) و فعال شدن امکان برداشت ، خرید و فروش pi امکان پذیر نیست.

۱۱- دیسکورد شبکه پای (PiNetwork Discord ) چیست ؟

دیسکورد یک پلتفورم بین المللی هست که شبیه به یک فروشگاه مجازی اقدام به انجام معاملات کالا بر اساس ارز دیجیتال پای بصورت درون شبکه ای بین پایونرها میکند. همه افراد فقط می تونند اجناس خودشان را بفروشن و یک عده هم قابلیت خرید و فروش براشون فعاله. بزودی با استارت فاز دوم اکانت های بیشتری قابلیت ترانسفر پیدا کرده و تا پایان فاز دو همگی فعال خواهیم شد.

۱۲- چه کارهایی بعد از نصب باید انجام شود ؟

فهرست کارهایی که بعد از نصب باید به ترتیب انجام دهید :
-انجام عملیات وریفای کردن اکانت
-گرفتن زیر مجموعه درصورت امکان جهت بالابردن سرعت(نقش سفیر)
-تشکیل دایره امنیتی پس از سه دوره ۲۴ ساعته استخراج کامل

۱۳- -وریفای (Verify) چیست و چگونه انجام میشود؟

وریفای به فارسی به معنای تحقیق کردن و صحت و سقم امری را معلوم کردن است.دراینجا چون شما با خط تلفن همراه یا حساب فیسبوکتان
اپلیکیشن را نصب کرده اید لذا برای اثبات در اختیار داشتن آنها باید آنها را وریفای کنید(دراینجا وریفای کردن یک مورد کافی است)

مراحل انجام وریفای خط همراه به ترتیب ذیل میباشد:

-مراجعه به قسمت پروفایل برنامه
-ضربه زدن بر کلمه وریفای فون وریفیکیشن
– ضربه زدن بر کلمه استارت
-ضربه زدن بر کلمه اوپن استارت
-فرستادن ۴ رقم داده شده به شماره گیرنده مشخص شده
-ظاهر شدن پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن وریفای
-خوردن تیک سبز جلوی عبارت فون وریفیکیشن

۱۴- طریقه گرفتن زیرمجموعه به چه صورت است؟

میخوای تو پای نتورک موفق بشی.پس تا دیرنشده برو دنبال زیرمجموعه…الان میگی چه مزیتی داره….داشتن زیرمجموعه قدرت و سرعت استخراج
ارز رو برات بیشتر میکنه…الان میگی چه کاریه که بخوام سرعتم بیشتر بشه…بهت میگم…چون الان بهترین فرصت برای استخراجه…چون اگه
تعداد کاربرا از ده میلیون گذشت سرعت استخراج به نصف کاهش پیدا میکنه…پس تا دیر نشده برو دنبال زیرمجموعه فعال وریفای شده…یادت
نره چند روز اول پیگیرش باش تا به زدن صاعقه عادت کنه.برای زیر مجموعه گرفتن به این صورت عمل کنید که برای نصب اپلیکیشن همانطور که برای خودتون نصب کردین به همان صورت هم برای زیرمجموعه خودتون نصب کنین بااین تفاوت که در مرحله اخر زمان وارد کردن کد دعوت کد دعوت خودتون رو وارد کنین
کد دعوت شما (با حروف کوچک): rezashah

۱۵-تشکیل دایره امنیتی به چه صورت است؟

هدف اصلی تشکیل دایره امنیتی دایره های امنیتی گروه هایی ۳ – ۵ نفره فرد مورد اعتماد هستند که توسط هریک از اعضای پای ساخته شده اند.دایره امنیتی با ساختن یک گروه اعتماد در وسعت جهانی امنیت پای ها را تضمین میکنند،بدین صورت که مانع ازاین می شوند که بازیگران بد)هکرها،رباتها و …(به انجام معاملات جعلی اقدام کنند.
شما پس از سه دوره ۲۴ ساعته مشارکت در استخراج ارز پی می تونین به قسمت شماره ۱ و درادامه قسمت شماره ۲ مراجعه کنین و با افزودن
افراد مورد اطمینانتون از پایونر ها این دایره امنیتی رو تشکیل بدین و با کمک به افزایش امنیت شبکه سرعت نیز پاداش بگیرید.
۱ – earn pi
۲ – contributor

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حلقه های امنیتی در پای نتوورک به صفحه زیر مراجعه نمایید :

۱۶ – چقدر می توانم از طریق این سیستم درآمد کسب کنم ؟

شما محدودیتی برای دریافت تعداد ارز پای ندارید.هرچقدر بیشتر بتوانید زیرمجموعه کسب کنید سرعت استخراج و درنتیجه تعداد ارزی که بدست می آورید و درامد شما بیشتر خواهد شد.

فرض کنید در مدت توزیع رایگان بتوانید ۱۰۰۰ عدد pi بدست آورید و پس از مدتی قیمت هر عدد فقط یک دلار $ شود.

در اینصورت می توانید ۱۰۰۰ دلار یا حتی خیلی بیشتر از این مقدار بدست آورید.

در نظر داشته باشید که قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال ( به غیر از بیت کوین ) که در حال حاضر در بازار کریپتو به چند ده یا حتی چندصد دلار می رسد روزی زیر یک دلار و حتی رایگان بوده است.

۱۷ – KYC یا احراز هویت چیست ؟

KYC مخفف (know your customer) است.

KYC در ارز دیجیتال به معنای احراز هویت یا هویت سنجی می باشد.معمولا اکثر صرافی های رمزارها برای جلوگیری از پول شویی و عملیات مالی غیر قانونی از کاربران خود هویت سنجی به عمل می آورند.

در پای نتوورک برای مشخص نمودن افراد حقیقی از رباتها و نرم افزارها و یا کسانی که با تقلب اکانتهای فیک درست می کنند عملیات احراز هویت انجام می گردد. احراز هویت با کارت شناسایی ( پاسپورت و یا کارت ملی ) انجام می گیرد.

۱۸- آیا برای احراز هویت با کاربران ایرانی مشکلی پیش نمی آید ؟ امکان تحریم هم وجود دارد ؟

تا کنون که توسعه دهندگان این سیستم با کاربران ایرانی مشکلی نداشته اند و کاربران ایرانی پشتیبانی هم شده اند و در مرحله احراز هویت تعدادی از ایرانی ها تایید هویت شده اند.

 تیم مرکزی شبکه پای قول هم داده است که همه کاربران حقیقی این سیستم بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و برای شخص یا کشوری از لحاظ تحریم مشکلی به وجود نیاید.

از طرفی طبق تعریف شبکه بلاکچین که یکی از فلسفه های اصلی آن غیر متمرکز بودن است (مانند شبکه بیت کوین ) ، در مرحله دوم پروژه و پس از راه اندازی شبکه node عملا باید این شبکه هم به صورت غیر متمرکز و غیر قابل تحریم شود.

ولی به هر حال تضمین ۱۰۰ درصدی وجود ندارد. ( مزیتی که دارد این است که شما برای وروود و کار با این سیستم هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید.)

۱۹ – آیا زیرمجموعه های زیرمجموعه های من (زیرمجموعه های سطح دوم به بعد ) تاثیری در سرعت استخراج و درآمد من دارند ؟

خیر. در PI NETWORK فقط زیرمجموعه های سطح اول شما (زیرمجموعه های مستقیم ) که فعال باشند در سرعت استخراج شما تاثیر گذار هستند.

۲۰ – من پسوورد خود را فراموش کردم باید چه کار کنم ؟

حتما و حتما بلافاصله پس از نصب برنامه در قسمت پروفایل – > Phone Verfication تلفن همراه خود را Verify تایید کنید چون اگر رمز خود را فراموش کنید. تنها راه بازگشت اکانت با استفاده از شماره تلفن همراه شما می باشد.

اگر اکانت خود را وریفای نکرده باشید و پسوورد را فراموش کنید باید یک اکانت جدید با یک شماره جدید بسازید و همه ارزهایی که تا قبل از آن بدست آوردید ازدست خواهد رفت.

برای بازیابی پسوورد در برنامه پای PI NETWORK پس از باز نمودن برنامه و وارد نمودن شماره قبلی ، در صفحه پسوورد گزینه

forgot password را انتخاب می کنید. (در صورت عدم اتصال دقت کنید که فیلتر شکن روشن باشد)

دقیقا شبیه مراحل اولیه وریفای کردن حساب ،از طریق برنامه به قسمت ارسال پیامک هدایت می شوید(بهتر است برای ارسال پیامک گزینه UK (انگلیس ) را انتخاب کنید.

سپس کدی که توسط برنامه ایجاد شده است را به شماره انتخاب شده پیامک می کنید تا پسوورد شما بازیابی شده و می توانید با انتخاب پسوورد جدید وارد اپلیکیشن PI شوید.

۲۱- پای نتوورک مارکت  ( Pi network market ) چیست ؟

Pi network Market (فروشگاه مرکزی پای) وبسایت فروشگاهی است که توسط تیم مرکزی پای برای خرید و فروش خدمات و کالا توسط رمزارز pi توسط کاربران شبکه پای در سراسر جهان راه اندازی گردیده است.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروشگاه پای به صفحه زیر مراجعه نمایید :

۲۲-  من از ثبت نام منصرف شدم چطوری میتونم اکانتم را حذف کنم ؟

می توانید برنامه را از توی گوشی تون حذف کنید.

نکات تکمیلی در مورد شبکه پای :

۱- پس از رسیدن اعضای شبکه پای به ۱۰ میلیون نفر امکان صفر شدن ماینینگ وجود دارد. ولی قطعا سرعت استخراج  نصف خواهد شد. صفر شدن ماینینگ به عوامل دیگر و متعددی بستگی دارد، مثلا اگر تعداد استخراج شده در آن زمان از حد تابع کمتر باشد صفر نمی شود. ضمنا این مطلب را باید بدانید که صفر شدن ماینینگ دایمی نیست. اگر مثلا در تعداد ۱۰ م صفر شد و پایونیر ها همچنان زیاد شدند و رسیدند به ۲۰ میلیون خوب طبق همان تابع دوباره ماینیگ باز می گردد

یک مقدار ریاضی است. ضمن اینکه در نظر داشته باشید برخلاف بیت کوین در پای تعداد ثابت نداریم و باید هر پایونیر یک تعداد پایه ای از ارز پای داشته باشد وگرنه اقتصاد بر اساس پای شکل نمی گیرد. شما نیز نیازی به نگرانی ندارید چون از اولین افرادی هستید که به سیستم اضافه شده اید و با ریت بالا استخراج کرده اید. فقط بدانید در آن زمان پای های شما بسیار با ارزش خواهند بود

۲- قطعی موقت اپ پای تست ورژن سبک lite mode بود که بواسطه ان پایونیر ها میتوانند حتی تحت بدترین حملات اینترنتی و یا بالارفتن ناگهانی و شدید ترافیک سرور همچنان به استخراج ادامه دهند و اکانت هایشان ایمن بماند.

۳-اگر تست نت را بگذرانیم می توان گفت پروژه موفق شده است. در حال حاضر پیش بینی من (نظر شخصی) ۷۰٪ است. فراموش نکنید پای نتورک در سیلیکون و مرکز تکنولوژی و سرمایه های مرتبط دنیاست.معمولا اکثر استارت آپهایی که توانسته اند مخاطب بالای یک میلیون جذب کنند موفق بوده اند.

۴- با توجه به رشد یک میلیونی در مدت ۳۷ روز احتمال رسیدن به سقف ده ملیون تا ۷ ماه دیگر بدیهی میباشد.

۵- فاز دوم بنوعی شروع شده است، فقط باید منتظر اعلام رسمی ماند و اینکه تعداد پایلوت اکانتها زیادند معرفی گردد.

۶-اگر هر نفر یک زیر مجموعه بگیرد . بصورت تصاعدی شاهد رشد مجموعه خواهیم بود .

تا می توانید زیر مجموعه بگیرید و استخراج کنید. در ۱۰م نفر ممکن است ماینینگ صفر گردد. قطعا نصف خواهد شد.

۷- صرافی های بایننس ، کراکن، رابین هود و کوین بیس درخواست داشتند که پای نتورک را لیست کنند، ، ارزش پای خیلی خیلی بیشتر از کریپتوکارنسی هایی است که الان مشاهده می کنید. و لطفا اصلا مقایسه نکنید.

. پای نتورک خیلی گسترده تر از اضافه کردن یک بازی به اپلیکیشن است. پای نتورک خود یک پلتفرم گسترده و بزرگ نظیر اپ استور یا گوگل پلی خواهد شد. ممکن است در ابتدا بنظر نرسد ولی در طی زمانی ۵-۶ ساله ما یک دنیای مجازی موازی بر پایه ارز پای خواهیم داشت.

۸- فاز بندی فقط تقسیماتی است که برای چارچوب دادن به پروژه عنوان شده است. مرز خاصی بین این فازها نیست. مهم عملیاتی شدن و قابل استفاده شدن پای های استخراج شده شماست.

۹-دوستان، برای روز پای حتما دقت کنید که ما در پای نتورک مارکت برنامه خاصی داریم. علاوه بر پای نتورک‌که همه پایونیر ها باید به وایرال شدن در اینستاگرام و ترند شدن در توییتر کمک کنند ما در پای نتورک مارکت یک ویدیو خواهیم داشت که همه با هم باید به گسترش آن و مطرح شدن اسم پای نتورک کمک کنیم. این سرعت جذب افراد را با آشنا شدن آنها با سیستم بیشتر خواهد کرد.

نکته آخر اینکه ارز پای و شبکه پای نتورک ،  ارز دیجیتال (PCHAIN) (PI) که در سایت کوین مارکت کپ ثبت  و قیمت گذاری شده نیست.

این دو ارز هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.

۱۰- پای نتورک و پای نتورک مارکت در هیچ کجای دنیا شعبه، نمایندگی و یا وابسته اقتصادی ندارند.

همچنین این دو ، هیچ گروه تلگرامی، اینستاگرامی، فیس بوکی، توییتری و … بغیر از آنهایی که توسط خودشان‌ اعلام می شود را نیز به رسمیت نمی شناسند.

مجاری رسمی پای نتورک در خود اپلیکیشن پای آمده است.

بعد از اعلام رسمی در خود برنامه آخرین اخبار pi network را می توانید از وبسایت دلاری یا کانال کسب بیت کوین در تلگرام پیگیر باشید.

کانال آموزشی کسب درآمد دلاری از طریق ارزهای دیجیتال : @MinePiir

کسانی که الان حسرت نداشتن بیت کوین رامیخورند و نتوانستند آن موقع بیت کوین بدست بیارن الان میتوانند باپیوستن به شبکه جهانی پای نتورک وبدست آوردن ارزدیجیتال رایگان آن ناکامی خود راجبران کنند.

یک نکته برای افزایش درآمد :

همانطور که می دانید برای استخراج شما باید هر ۲۴ ساعت یک بار وارد اپ پای شده و دکمه استخراج را بزنید.و در صورتی که بعد از گذشت ۲۴ ساعت در برنامه فعال نشوید حتی اگر ۱۰۰ ها زیرمجموعه هم داشته باشید میزان استخراج شما صفر خواهد شد.

در صورت فراموش کردن یا مشغله کاری می توانید با تنظیم reminder گوشی (زنگ هشدار ) سر ساعت مقرر وارد برنامه شده و آنرا فعال کنید.

منبع این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *